Grappling Team ja Kickboxing Team yhteistyöhön. Muutoksia treeniaikoihin ja -paikkaan.

Seuramme aloittaa yhteistyöhön KBT:n eli Kickboxing Team Oulun kanssa. CFO Grappling Team siirtyy harjoittelemaan KBT Fight Centerin tiloihin, osoitteeseen Uusikatu 35. Muutokset tulevat voimaan 27.5.2019.

Treenaajille kyseinen muutos tarkoittaa vain sitä, että treenipaikka ja osa treeniajoista vaihtuu, muuten mikään treenaamiseen tai treenimaksuihin liittyvä ei muutu. Lisäksi painijamme saavat osallistua KBT:n MMA, eli vapaaottelutreeneihin maksutta. Riittää siis, että maksat seuramme treenimaksun. Seuramme vastaa Fight Centerin painilajien tarjonnasta ja saamme uusia treenikavereita KBT:n harrastajista.

Päivitetyt treeniajat löydät tästä

Uskomme, että tällä yhteistyöllä molemmat seurat kehittyvät entistä paremmiksi ja voivat tarjota harrastajilleen uusia mahdollisuuksia kehittää itseään kamppailijana.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google photo

Olet kommentoimassa Google -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

Pidä blogia WordPress.comissa.

Ylös ↑

%d bloggaajaa tykkää tästä: